İstanbul Van Nakliyat

İstanbul Van Nakliyat

Nakliyat eşyaların, yüklerin bir adresten diğer bir adrese transferini sağlamak. Tarihte hayvanlarla yapılmaya çalışılan taşımacılık işleminde sanayi devrimi ile ticari hayatın, teknolojinin gelişmesiyle yeniliklere imza atılmaya başlandı. İçten yanmalı motorla çalışan ilk aracı Alman mühendis Karl Benz 1885 yılında üretti. 1870 yılında Jon Yule ise buharlı motorla çalışan ilk kamyon türü üretildi. Böylelikle nakliyat işinde kamyonların piyasada önemli rolü başladı.

Evlerimizin, iş yerlerimizin, hububatlarımızın, sebze meyvelerimizin, vb. Taşımacılığında kamyon kara yollarının nakliyat işleminin bir numaralı aracı oldu. Evden eve şehirler arası nakliyat çok sıkıntılı bir geçmişe sahip aslında. Artık evinizi taşımak istiyorsanız seçtiğiniz kurumsal ve internet sitesi, maili olan bir firma ise ilk önce eksper geliyor. Eşyalarınıza bakıyor. Gideceği kilometreyi hesaplıyor ve eşyaların taşınacağı adresteki katı ve evin özelliklerini öğreniyor. Size sonrasında teklif sunuyor. Teklif kabul edildiğinde hemen ardından da sözleşme yapılıyor.

Sigorta garantisi de sözleşme maddelerinde yer alıyor. Şehirler arası nakliye hizmetlerinin artık en önemli parçası olan ambalajlama ve paketleme işlemi her türlü hasara, kırılmalara, çatlamalara karşı en özel malzemelerle sağlanıyor. Mobilyaların montör tarafından sökülme işlemi ve balonlu naylonlarla ambalajlanması sağlanıyor. Kırılabilecek olan mutfak malzemeleri, cam, biblolar, heykeller, tablolar havalı kağıtlara sarılıyor ve mukavva kutulara dikkatlice yerleştiriliyor. Yatak ve koltuk minderleri, yastıklar için yatak kolileri kullanılıyor. Beyaz eşyalar, televizyon, bilgisayar, fotokopi makinesi kraft kağıtlara veya naylon balonlara, tırtıllı kağıtlara sarılarak zarar görmesi engelleniyor. Giysiler içinde askılı yüksek boy koliler tercih ediliyor.

Eşyalar garanti altında arabaya yüklendikten sonra istenilen adrese, eğer yüksek katlı bir daireyse nakliye asansörü kullanılarak taşıma işlemi bitiriliyor. Montör söktüğü parçaların montajını yapıyor, tesisatçı bulaşık makinesinin, çamaşır makinesinin bağlanma işlemlerini hallediyor ve anahtar teslim ediliyor.

istanbul van,istanbul van şehirlerarası,istanbul van şehirlerarası nakliyat,istanbul van şehirler arası