Nakliyat Firmalarına Genel Bakış

Nakliyat Firmalarına Genel Bakış

Hayat düz bir çizgi değil ve insanın yaşamında kimi zaman beklemediği durumlar denk geliyor ve yaşamın kendi gerçekliği içinde karşılaşılan kimi durumlar var. Örneğin çok farklı nedenler ile bir yerden bir yere taşınmak gerekebiliyor. Bazen iş için bazen okuma amaçlı olarak adres değişimleri olabiliyor ki bu durumda eğer kişinin kendi özel kamyonu yok ise o zaman nakliyat firmaları ile iletişime geçerek eşyalarının bulunduğu yerden yeni yaşayacağı yere taşınmasını sağlıyor.

Nakliyat Firmalarında Fiyatları Belirleyen Unsurlar

Nakliyat firmaları konusuna değinmiş iken ücretlendirme ve fiyatlandırma konusuna da değinmemek olmaz.

Firmaların bu konuda rakamlarını belirleyen temel unsurlar ise şu şekilde ifade edilebilir: Öncelikli olarak tahmin edilebileceği üzere mesafe konusu oldukça önemli olan bir konudur ve mesafenin uzaklığına, yakınlığına göre rakamlar değişir. Ayrıca bu rakamı belirleyen unsurlar arasında şehir içi mi, şehir dışı mı ona da göre rakamlar bariz biçimde değişmektedir. Mesafe uzadıkça rakam doğal olarak yükselmektedir.

Bunun yanında gidilecek olan ve eşyanın taşınacağı katlar da rakamı oldukça yüksek oranda etkilemektedir. Yani örnek vermek gerekir ise en üst kattan en üst kata ( 7. Kat ile 12. Kat gibi) yapılacak nakliye ile giriş katından giriş katına, giriş katından üst katlara ya da tam tersi üst katlardan giriş katına taşıma sistemleri arasında rakamlar arasında ciddi farklar söz konusu olmaktadır. Taşınacak olan binada asansör olup olmaması da rakamı değiştiren bu noktada bir diğer önemli faktördür ve bu iki kavram birbiri ile doğrudan alakalıdır.

Kat ve mesafe dışında rakamı belirleyen bir diğer unsur ise taşınacak olan eşyanın kapasitesidir. Az eşya ya da çok eşya olmasına göre rakamlar düşer ya da yükselir.

Tüm bunlara ilaveten firmaların nakliye fiyat stratejileri ve nakliye firmaları hangi kentte o da fiyatları büyük ölçüde etkilemektedir. Büyük kentlerde olan rakamlar için daha küçük olan kentlerdeki rakamlar arasında farklılıklar yaşanmaktadır ki bu da son derece normaldir genellikle küçük kentlerde rakamlar çok daha uygundur